15min.lt rašo: „Žaliausiu Lietuvoje būstu pripažintuose „Aeronamuose“ gyvenantis L.Liekis: apie gerąją patirtį ir smagius išmanaus namo pokštus“

Namai šalia aerodromo? Toks sprendimas iš tiesų daugeliui gali pasirodyti neprotingas. Tačiau kauniečiui Lukui Liekiui, gyvenančiam greta S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo esančiuose „Aeronamuose“, tai atrodo ideali vieta.

Skaityti daugiau “15min.lt rašo: „Žaliausiu Lietuvoje būstu pripažintuose „Aeronamuose“ gyvenantis L.Liekis: apie gerąją patirtį ir smagius išmanaus namo pokštus“”

15min.lt rašo: „Tyrimas: pirkėjai būstus didžiuosiuose miestuose renkasi skirtingai“

Vieta, vieta ir dar kartą vieta – taip dažnai įvardijami esminiai būsto pasirinkimo kriterijai. Ir, žinoma, kaina. Nors kaina ir vieta mieste išlieka dominuojančiais kriterijai renkantis būstą, tačiau jų svarba skiriasi Vilniuje ir Kaune, rodo nekilnojamojo turto (NT) projektų vystymo įmonės „Citus“ atlikta apklausa. Kiti, itin svarbūs kriterijai, darantys įtaką priimant sprendimą pirkti būstą, taip pat atskleidžia vilniečių ir kauniečių pasirinkimo skirtumus.

Skaityti daugiau “15min.lt rašo: „Tyrimas: pirkėjai būstus didžiuosiuose miestuose renkasi skirtingai“”

VŽ.lt rašo: „2019 m. daugiausia butų Vilniuje pardavę plėtotojai“

2019 m. septyni nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai kartu Vilniuje pardavė 46,4% visų naujos statybos butų. Iš viso pernai sostinėje buvo susitarta dėl 5.744 naujų butų pardavimo, arba 37% daugiau nei 2018 m. (4.186). Pernai beveik pusę rinkos užėmė 7 vystytojai, rodo NT bendrovės „Ober-Haus“ duomenys.

Skaityti daugiau “VŽ.lt rašo: „2019 m. daugiausia butų Vilniuje pardavę plėtotojai“”

Delfi.lt rašo: „NT rinka Lietuvoje stebina ir pačius analitikus: kainos gali augti dar sparčiau nei pernai“

2019-aisiais nekilnojamo turto (NT) rinka susidūrė su iki šiol dar nematytu pardavimų augimu, o metų pabaigoje jau buvo garsiai svarstoma, ar 2020-ieji NT rinkos plėtotojams bus tokie pat sėkmingi. Visgi, NT analitikai ir ekspertai šiandien prognozuoja, kad puikiai prasidėję metai NT pardavimų augimą turėtų išlaikyti aukštumose ir šiemet, tačiau būsto pirkėjų laukia ne tokia maloni staigmena – būsto kainos ir toliau kils.

Skaityti daugiau “Delfi.lt rašo: „NT rinka Lietuvoje stebina ir pačius analitikus: kainos gali augti dar sparčiau nei pernai“”

LRT.lt rašo: „Butai traukiasi, bet tai neatbaido pirkėjų: mažesni nei 20 kv. net neskirti gyvenimui, sunkiai gausite ir paskolą“

Mini butai ateityje vis labiau populiarės, neabejoja nekilnojamojo turto ekspertai, tačiau tie, kas dabar skuba įsigyti tokį būstą, gali nusipirkti katę maiše. Negana to, kad tokie būstai dažniausiai yra ne gyvenamosios paskirties, jie dažnai neatitinka minimalių reikalavimų, o kaimynais gali tapti autoservisai, sandėliai ar įvairios bendrovės.

Skaityti daugiau “LRT.lt rašo: „Butai traukiasi, bet tai neatbaido pirkėjų: mažesni nei 20 kv. net neskirti gyvenimui, sunkiai gausite ir paskolą“”

The Lithuania Tribune rašo: „Prices of flats in Vilnius will rise by 16 per cent. Buy one today! Better yet, buy two!“

I am often asked when is the best time to buy property, and whether the property will become more or less expensive. Consider that last year there was a notable rise in demand (40 per cent). However, there was also a drop in the number of building permits being issued (in Vilnius, by 14 per cent). That is why it is likely that this year the supply of newly built properties will fall, Mindaugas Vanagas, CITUS founder and CEO, wrote.

Skaityti daugiau “The Lithuania Tribune rašo: „Prices of flats in Vilnius will rise by 16 per cent. Buy one today! Better yet, buy two!“”

Lrytas.lt rašo: „NT ekspertas: pirkite butą, geriau du! Patikėjote?“

Manęs pažįstami dažnai klausinėja, kada geriausia pirkti būstą, ar butai brangs, ar pigs. Pažiūrėkime: praėjusiais metais ženkliai augo paklausa – apie 40 proc., tačiau mažėjo išduodamų statybų leidimų skaičius (Vilniuje – 14 proc.), todėl, tikėtina, kad šiais metais naujos statybos būsto pasiūla smuks. Remiantis pamatine ekonomikos taisykle, teigiančia, kad mažėjant pasiūlai arba didėjant paklausai (o juo labiau, veikiant abiem šiems veiksniams), turi augti kainos. Esant minėtai rinkos situacijai Vilniuje kainų augimas gali siekti 16 proc. Vienintelis dalykas, ką galiu patarti, tai skubėti pirkti būstą jau dabar. O turint galimybę investuoti daugiau – pirkti du!

Skaityti daugiau “Lrytas.lt rašo: „NT ekspertas: pirkite butą, geriau du! Patikėjote?“”

VŽ.lt rašo: „Citus“ rezervuoto būsto kiekį pernai augino trečdaliu“

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Citus“ suskaičiavo, kad pernai savo valdomuose projektuose rezervuoto būsto kiekį užaugino 29% iki 426.

Vilniuje buvo rezervuoti 318 butai ir kotedžai, Kaune – 108. Tai yra trečdaliu daugiau nei per 2018 m., kai buvo rezervuota 330 „Citus“ plėtojamų būstų, praneša bendrovė.

Skaityti daugiau “VŽ.lt rašo: „Citus“ rezervuoto būsto kiekį pernai augino trečdaliu“”