lrytas.lt rašo: „Naujovės neprasimuša – pasaulyje populiarios idėjos Lietuvoje neprigyja“

Visose išsivysčiusiose šalyse, dėl ilgėjančios vidutinės gyvenimo trukmės, labai stipriai jaučiama visuomenės senėjimo tendencija. Pasaulyje jau daug metų aktualūs „senjorų namų“ projektai kol kas neranda vietos Lietuvoje, tačiau CITUS analitiko Šarūno Taručio teigimu, jei institucijos imtųsi iniciatyvos, įgyvendintų kai kuriuos teisinės bazės pokyčius bei pritraukus privačių lėšų, tokių projektų galėtų atsirasti.

Pasaulio banko duomenimis, 2016 metais seniausia visuomenė pasaulyje buvo Japonija, kurioje gyvena 26,56 proc. 65 m. ir vyresnių žmonių. Po jos seka Italija (22,71 proc.), Vokietija (21,27 proc.), Portugalija (21,12 proc.), Suomija (20,79 proc.).

Lietuva šiame sąraše tarp 239 šalių rikiavosi septyniolikta (18,84 proc.), Latvija – devinta (19,53 proc.), Estija – keturiolikta (19,15 proc.). Ir situacija nuosekliai keičiasi ta pačia linkme.

Skaityti daugiau “lrytas.lt rašo: „Naujovės neprasimuša – pasaulyje populiarios idėjos Lietuvoje neprigyja“”

Delfi.lt rašo: „Paaiškėjo, koks ypač modernus pastatas iškils Žvėryne“

Paaiškėjo lapkritį išskirtinių būsto bei lankstaus verslo projektų vystytojų CITUS kartu su Lietuvos architektų sąjunga paskelbto konkurso nugalėtojai. Įmonė konkurso keliu siekia atrinkti geriausią pasiūlymą planuojamam ypač moderniam biurų pastatui Žvėryne, Vilniuje, kuris, įmonės teigimu, taps šio vystytojo vizitine kortele.
Trys konkurso dalyviai pasidalijo solidų CITUS įsteigtą konkurso prizinį fondą – 20 tūkst. eurų. Pirmosios vietos laimėtojams atiteko 10 tūkst., antrosios trečiosios vietos laimėtojams – atitinkamai 5 tūkst. ir 3 tūkst. eurų piniginiai prizai, taip pat skirtas specialus 2 tūkst. eurų prizas už tvarumą ir „Žaliųjų pastatų“ idėjas.

Skaityti daugiau “Delfi.lt rašo: „Paaiškėjo, koks ypač modernus pastatas iškils Žvėryne“”

15min.lt rašo: „Stereotipus griaunantys namai“

Kaune NT bendrovės „CITUS“ šalia S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo statomi  „Aeronamai“ ypatingi ne tik savo lokacija ir tuo, kad juose apsigyvens dėl aviacijos šiek tiek pamišę žmonės, savo garažuose laikantys ne tik automobilius, bet ir lėktuvus. Šie namai – tarsi malonus ateities inkliuzas mūsų kasdienybėje.
„Aeronamų“ kompleksas taps pirmuoju Vokietijos „Passivhaus“ institute sertifikuotu statiniu, užtikrinančiu ilgalaikę būsto vertę bei tvarumą. Taip pat tai bus pirmasis „A++“ klasei, kuri Lietuvoje bus privaloma nuo 2021 m. sertifikuotas demonstracinis projektas. Skaityti daugiau “15min.lt rašo: „Stereotipus griaunantys namai“”

15 min.lt rašo: „Statytojai plečia kvartalą Pilaitėje ir planuoja statyti darželį“

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Citus“ Pilaitėje statomame daugiabučių ir kotedžų kvartale „Karaliaučiaus slėnis“ suplanavo statyti dar du etapus. Įmonė planuoja įrengti 78 kotedžus ir 288 butus. Taip pat kvartale ketinama statyti ir privatų vaikų darželį.
„Pilaitė jau kelerius metus yra vienas iš pačių populiariausių Vilniaus miesto mikrorajonų. Tokiu jis tapo dėl geros susisiekimo infrastruktūros ir gamtos. Išaugus gyventojų skaičiui transporto srautai susilygino su situacija kitose miesto dalyse, tačiau privalumai rajonui plečiantis niekur nedingo“, – 15min sakė „Citus“ vadovas Mindaugas Vanagas.

Skaityti daugiau “15 min.lt rašo: „Statytojai plečia kvartalą Pilaitėje ir planuoja statyti darželį“”

lrytas.lt rašo: „Dar vieni vystytojai užsimojo iš peties: sieks nepriekaištingos pastato kokybės“

Išskirtinių būsto bei lankstaus verslo projektų vystytojų „Citus“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) paskelbtam architektūrinio projekto konkursui pateikti 26 pasiūlymai – tai vienas didžiausio susidomėjimo sulaukusių konkursų LAS istorijoje. Susidomėjimą konkursu išreiškė net 50 projektavimo įmonių ir individualių architektų. Konkursiniai darbai eksponuojami LAS patalpose, o su jais susipažinti gali visi norintys. 

Architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė džiaugėsi, kad privatūs vystytojai vis drąsiau renkasi atvirus architektūrinius konkursus: „Anksčiau užsakovai dažniau rinkdavosi užsakomąjį konkurso modelį, su kviestiniais dalyviais. Savaime suprantama, tokiame konkurse sulaukiamas ribotas idėjų skaičius, taip pat nesuteikiama galimybė dalyvauti di

desniam architektų ratui“.

Skaityti daugiau “lrytas.lt rašo: „Dar vieni vystytojai užsimojo iš peties: sieks nepriekaištingos pastato kokybės“”

15min.lt rašo: „Baubas“ su pliusais – ką būsimiems būstų pirkėjams davė reikalavimas, gąsdinantis statytojus?“

2016-aisiais, paskelbus, kad visi naujai Lietuvoje statomi pastatai turės būti A energinės klasės, netrūko gąsdinimų, kad nekilnojamas turtas išbrangs, o statytojai nespės tam pasiruošti. Tačiau Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos vadovo Aido Vaičiulio teigimu, tereikėjo tik šiek tiek pasimokyti, pradėti dirbti kokybiškai ir Lietuvoje jau netrukus išdygs trečias A++ energinės klasės pastatas ir pirmas turintis Vokietijos pasyvių namų instituto sertifikatą. Minėtas namas – bendrovės „CITUS“ Kaune prie Dariaus ir Girėno aerodromo statomas inovatyvaus būsto projektas „Aeronamai“.

Įvairių energiškai efektyvių namų projektavimo ekspertas, bendrovės „EE plius“ vadovas Remigijus Simanavičius priduria, kad kartu su A efektyvumo klase privalomais tapę pastatų sandarumo testai patikrina ne tik sandarumą – tai vienintelis testas, atskleidžiantis statybininkų darbo kokybę.

Skaityti daugiau “15min.lt rašo: „Baubas“ su pliusais – ką būsimiems būstų pirkėjams davė reikalavimas, gąsdinantis statytojus?“”

15min.lt rašo: „Aviacijos įkvėptas būstas: ar gražus gali būti ir protingas?“

Ar kada nors susimąstėte kaip turėtų atrodyti gyvenamasis namas aerodrome, kuriame kasdien pro langą matome kaip dangų raižo metaliniai paukščiai? Šalia vieno seniausių Europoje S. Dariaus ir S. Girėno aerodromų Kaune įsikurs aviacijos įkvėptas atviras nekilnojamojo turto projektas „Aeronamai“, kuris šį paveikslą ir siekia nupiešti. Novatoriškas projektas bus nekomercinis, tačiau turi savo tikslų – kartu su partneriais parodyti visuomenei energiškai efektyvius namo privalumus.

Energiškai efektyvus gali būti ir patrauklus

Per 15 metų patirties su pastatų projektavimu ir architektūra turintis Rytis Kaminskas buvo atsakingas už kūrybinį „Aeronamų“ procesą. Iš savo patirties jis pastebėjo, kad neretai žmonės turi klaidingą požiūrį apie energiškai tvarius būstus – jie būna paremti stereotipais.

Skaityti daugiau “15min.lt rašo: „Aviacijos įkvėptas būstas: ar gražus gali būti ir protingas?“”

VZ.lt rašo: „„Citus“ naujų būstų pardavimus augino 39%“

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Citus“ pernai pardavė arba rezervavo 39% daugiau naujų būstų nei užpernai. Bendrovė skaičiuoja, kad pernai iš viso pardavė arba rezervavo 369 naujos statybos butus ir kotedžus, kai 2016 m. šis skaičius siekė 266.  Vilniuje parduoti 236 būstai (2016 m. – 233), Kaune – 133 (2016 m. – 33).

Visas parduotų gyvenamųjų patalpų plotas – apie 15.750 kv. m, o jų vertė – 33,5 mln. Eur. Palyginti su 2016 m., ji augo 70%.

Skaityti daugiau “VZ.lt rašo: „„Citus“ naujų būstų pardavimus augino 39%“”

Delfi.lt rašo: „Mindaugas Vanagas. Ar 2018-aisiais sulauksime NT krizės?“

Jau beveik 10 metų nebuvo tiek spėlionių, ar nesprogs dar vienas nekilnojamojo turto burbulas, kiek jų pasirodė šiais metais. Buvo nemažai argumentų, teigiančių, kad rinka perkaito, kad kainos turi smarkiai kristi. Noriu ir aš prisidėti prie šių pasvarstymų ir prognozių – nes, galų gale, kaip bus iš tiesų, parodys tik laikas.

Kainos NT rinkoje, kaip ir kitose rinkose, priklauso, iš esmės, nuo pasiūlos ir paklausos santykio: kaina, paprastai, mažėja tuo atveju, jei pasiūla auga greičiau nei paklausa, nes nuperkami ne visi siūlomi butai, biurai ar kiti siūlomi NT objektai. Skaityti daugiau “Delfi.lt rašo: „Mindaugas Vanagas. Ar 2018-aisiais sulauksime NT krizės?“”

Zmones.lt rašo: „Kaune parodą surengusi Gia Ram gerbėjams atskleidė, kaip gimsta jos paveikslai“

Nuo lapkričio Vilniuje, „Energetikos ir technikos muziejuje“ bei Kaune, „Kauno senamiesčio apartamentuose“ veikia jaunos menininkės Gia Ram autorinių darbų paroda provokuojančiu pavadinimu „Motherfuckin’GiaRam“. Kaune menininkė ne tik pati pasitinka į parodą užklydusius po senamiestį vaikštančius praeivius, bet ir nuolat tapo naujus kūrinius. Parodos metu ji jau nutapė tris naujus darbus.

Menininkė Gia Ram – neabejotinai viena ryškiausių jaunosios kartos kūrėjų. Stebinanti, nepaliekanti abejingų, o neretai ir šokiruojanti – tokie epitetai lydi šią paslaptingą dailininkę, o ja susidomėję gausiai lankosi parodoje.

Gia Ram paveikslų paroda – atvira, ją aplankyti gali kiekvienas praeivis, o apsilankęs – susipažinti su pačia menininke. Menininkė savo studiją perkėlė į ekspozicijos salę, tad kiekvienas gali iš arti pamatyti, kaip gimsta jos darbai.

Skaityti daugiau “Zmones.lt rašo: „Kaune parodą surengusi Gia Ram gerbėjams atskleidė, kaip gimsta jos paveikslai“”