Delfi.lt rašo: „Mindaugas Vanagas. Ar 2018-aisiais sulauksime NT krizės?“

Jau beveik 10 metų nebuvo tiek spėlionių, ar nesprogs dar vienas nekilnojamojo turto burbulas, kiek jų pasirodė šiais metais. Buvo nemažai argumentų, teigiančių, kad rinka perkaito, kad kainos turi smarkiai kristi. Noriu ir aš prisidėti prie šių pasvarstymų ir prognozių – nes, galų gale, kaip bus iš tiesų, parodys tik laikas.

Kainos NT rinkoje, kaip ir kitose rinkose, priklauso, iš esmės, nuo pasiūlos ir paklausos santykio: kaina, paprastai, mažėja tuo atveju, jei pasiūla auga greičiau nei paklausa, nes nuperkami ne visi siūlomi butai, biurai ar kiti siūlomi NT objektai. Skaityti daugiau “Delfi.lt rašo: „Mindaugas Vanagas. Ar 2018-aisiais sulauksime NT krizės?“”

Zmones.lt rašo: „Kaune parodą surengusi Gia Ram gerbėjams atskleidė, kaip gimsta jos paveikslai“

Nuo lapkričio Vilniuje, „Energetikos ir technikos muziejuje“ bei Kaune, „Kauno senamiesčio apartamentuose“ veikia jaunos menininkės Gia Ram autorinių darbų paroda provokuojančiu pavadinimu „Motherfuckin’GiaRam“. Kaune menininkė ne tik pati pasitinka į parodą užklydusius po senamiestį vaikštančius praeivius, bet ir nuolat tapo naujus kūrinius. Parodos metu ji jau nutapė tris naujus darbus.

Menininkė Gia Ram – neabejotinai viena ryškiausių jaunosios kartos kūrėjų. Stebinanti, nepaliekanti abejingų, o neretai ir šokiruojanti – tokie epitetai lydi šią paslaptingą dailininkę, o ja susidomėję gausiai lankosi parodoje.

Gia Ram paveikslų paroda – atvira, ją aplankyti gali kiekvienas praeivis, o apsilankęs – susipažinti su pačia menininke. Menininkė savo studiją perkėlė į ekspozicijos salę, tad kiekvienas gali iš arti pamatyti, kaip gimsta jos darbai.

Skaityti daugiau “Zmones.lt rašo: „Kaune parodą surengusi Gia Ram gerbėjams atskleidė, kaip gimsta jos paveikslai“”

15min.lt rašo: „Citus“ skelbia architektūrinį konkursą naujam biurų pastatui Žvėryne: pirmai vietai atiteks 10 tūkst. eurų”

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Citus“ bendradarbiaudama su Lietuvos architektų sąjunga, skelbia atvirą architektūrinio projekto konkursą planuojamam biurų pastatui Žvėryne, Vilniuje. Apie 2,5 tūkst. kv. m ploto, 4 aukštų pastatas turės būti A++ energinės klasės. Statybos darbus numatoma pradėti kitų metų IV ketvirtį, o pabaigti 2019 metų pabaigoje. Investicijos į projektą turėtų siekti 4 mln. eurų.

Konkurso prizinį fondą sudarys 20 tūkst. eurų: pirmą vietą užsėmusiems architektams bus skirta 10 tūkst. eurų, antros ir trečiosios vietos laimėtojams – atitinkamai 5 tūkst. ir 3 tūkst. eurų piniginiai prizai. Taip pat bus skirtas specialus 2 tūkst. eurų prizas už tvarumą ir „Žaliųjų pastatų“ idėjas, rašoma pranešime spaudai.

Skaityti daugiau “15min.lt rašo: „Citus“ skelbia architektūrinį konkursą naujam biurų pastatui Žvėryne: pirmai vietai atiteks 10 tūkst. eurų””

15min.lt rašo: „Nekilnojamojo turto bendrovės biuras, iš kurio niekas neskuba namo“

Jauni ir drąsūs – taip save apibūdina nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Citus“ ir būtent tokio naujo biuro norėjo vadovai bei darbuotojai. Persikėlę į 19 aukštą, verslo centre „3 Burės“ įsirengė tokias erdves, kurios stebina lankytojus, o bendrovės vadovybė tikina, kad net po darbo niekas neskuba namo.

Prieš kuriant interjerą bendrovės vadovybė apklausė darbuotojus, ko jie labiausiai norėtų. Kadangi įmonėje dirba dizainerių komanda, kuri kuria interjerus klientams, norintiems įsigyti butus su pilna apdaila, nuspręsta nesamdyti interjero dizainerių iš šalies. „Citus“ naujojo biuro interjerą patikėjo klientų aptarnavimo skyriaus interjerų dizainerei Rūtai Montrimaitei. Skaityti daugiau “15min.lt rašo: „Nekilnojamojo turto bendrovės biuras, iš kurio niekas neskuba namo“”

lrytas.lt rašo: „Išrinko žaliausią Lietuvos pastatą“

Pirmą kartą Lietuvoje organizuotas žaliųjų pastatų konkursas turi nugalėtoją. Žaliausiu projektu gyvenamųjų namų kategorijoje tapo „Citus“ gyvenamasis pastatas „Aeronamai“.

Demonstracinio projekto kūrėjos, įmonės „Citus“ direktorius Mindaugas Vanagas pasakojo, kad „Aeronamai“ skirti pilotams, aviacijos mėgėjams. Todėl ne tik vieta, architektūra ar interjero dizainas yra persmelkti aviacijos idėjos, bet projekte vystomam unikaliam būstui, kaip ir aviacijoje, taikoma nulinė klaidų tolerancija, čia diegiami moderniausi energinio efektyvumo užtikrinimo, išmanaus būsto realizavimo sprendimai.

Skaityti daugiau “lrytas.lt rašo: „Išrinko žaliausią Lietuvos pastatą“”

15min.lt rašo: „S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome statomi namai – aviacijos ir technologijų entuziastams“

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Citus“ nusitaikė į aviacijos entuziastus. S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome Kaune statomi namai bus skirti ne tik orlaivių pilotams, tačiau ir technologines tendencijas sekantiems žmonėms.

Iš viso aerodromo teritorijoje statomi keturi, 2–3 aukštų sublokuoti namai, kurių bendras plotas sieks 455 kv. m, o vieno namo plotas svyruos nuo 90 iki 150 kv. metrų.

Iš viso į „Aeronamų“ projektą, statomą Liepų gatvėje, bendrovė planuoja investuoti 1 mln. eurų ir darbai turėtų būti baigti kitų metų pavasarį.

Skaityti daugiau “15min.lt rašo: „S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome statomi namai – aviacijos ir technologijų entuziastams“”

15min.lt rašo: „Kaune pristatyti pirmieji Liutauro Salasevičiaus įrengti apartamentai“

Dizaineris Liutauras Salasevičius pristatė pirmąjį savo interjero dizaino projektą – mansardinį butą Kaune.

Prancūziška klasika, saikinga prabanga ir drąsia romantika dvelkiantys nestandartiniai apartamentai išsiskiria savo įdomiu išplanavimu, unikaliomis istorinėmis detalėmis ir vaizdais į Kauno senamiestį.

Interjero originalumu „Kauno senamiesčio apartamentuose“ pasirūpinęs Liutauras Salasevičius teigia, kad čia įsikurs tikri gyvenimo gurmanai, mėgstantys senamiesčio dvasią, stilingai jaukią aplinką ir erdves be jokios monotonijos.

Skaityti daugiau “15min.lt rašo: „Kaune pristatyti pirmieji Liutauro Salasevičiaus įrengti apartamentai“”

Delfi.lt rašo: „5 ekspertų patarimai, kad būsto paieška būtų sėkminga“

Per paskutinius penkerius metus Lietuvoje kas mėnesį parduodama beveik po 3,3 tūkstančio įvairių būstų – naujų ir senesnės statybos butų, individualių namų, kotedžų – ir šis skaičius nuo 2012 m. pradžios išaugo daugiau nei 40 proc. Pavyzdžiui, šiais metais kas mėnesį parduodama po 3 652 būstus, o vien naujų butų per devynis šių metų mėnesius Vilniuje ir Kaune parduota beveik 3 300.

NT projektų vystymo įmonės CITUS pardavimų vadovės Andželikos Čiūtienės nuomone, šiandien būsto projektų plėtotojai neriasi iš kailio stengdamiesi pasiūlyti kuo modernesnius, patrauklesnius būstus, todėl rinktis yra iš ko ir tai leidžia ieškoti savo svajonių būsto.
„Kasdien tiesiogiai bendrauju su klientais ir matau, kur jie neišnaudoja savo galimybių, įsigydami būstą. Analizuodami savo susitikimų bei klientų apklausų duomenis, pastebime tam tikras tendencijas ir norime pasidalyti įžvalgomis. Viena pirmųjų klaidų, kurią pastebime, yra ta, kad dauguma žmonių planuoja skirti apie 30 min. susipažinimui su projektu, kurį atvyko apžiūrėti. Tuo tarpu, reikia skirti bent 1 val., o dar geriau – 1,5 val. Juk nekeliame klausimų, jei tiek reikia skirti vizitui pas odontologą“, – teigia ekspertė ir siūlo penkis pagrindinius ingredientus sėkmingo būsto paieškos ir pasirinkimo receptui.

Skaityti daugiau “Delfi.lt rašo: „5 ekspertų patarimai, kad būsto paieška būtų sėkminga“”

lrytas.lt rašo: „Štai ką gali vokiškos technologijos: už būsto šildymą – vos 15 eurų“

Vokiška, vadinasi, kokybiška? Vartotojai tuo neabejoja. Ne tik rinkdamiesi buitinę techniką jie paiso, kokioje šalyje ji pagaminta. Juk ir automobilių pirkėjai keliaklupsčiauja prieš Vokietijos gamintojus. Nekilnojamojo turto statytojai taip pat noriai naudoja vokiškas technologijas. 

Tvirta verslo bičiulystė

Jau daug metų Vokietija ir Lietuva bendradarbiauja įvairiose srityse.  Tad nekelia nuostabos nė tai, kad lietuviai „užsikrėtė“ vokiečių puoselėjamomis ir aplinkosaugos, ir energijos taupymo idėjomis.    “Vokiškos technologijos, gaminiai ir energinio efektyvumo sprendimai jau seniai domina statybų užsakovus ir vykdytojus Lietuvoje”, – patikino Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) vykdantysis valdybos narys Florianas Schröderis.

Skaityti daugiau “lrytas.lt rašo: „Štai ką gali vokiškos technologijos: už būsto šildymą – vos 15 eurų“”

Pasiekimų pristatymas – energinis efektyvumas „Made in Germany“ Lietuviški pastatai gauna apdovanojimus

Ketvirtadienį Vilniuje buvo pristatyti visuomenei ir apdovanoti penki pastatai, kuriuose įdiegtos vokiškos energiją taupančios technologijos. Šventinę kalbą apdovanojimų renginio metu pasakė Michael Morgenstern, Vokietijos ambasada; Christina Wittek, Vokietijos federalinė ūkio ir energetikos ministerija bei Monika Biraitė-Juodvalkienė, LR Aplinkos ministerija.

„Vokiškos technologijos ir patirtis darnios energetikos srityje yra paklausios visame pasaulyje“,- sako Christina Wittek, Vokietijos federalinės ūkio ir energetikos ministerijos departamento direktorė. „Apsilankymas dviejuose atrinktuose pastatuose gerosios vokiškos praktikos pavyzdžiuose Lietuvoje, akivaizdžiai parodė, kad tokio formato renginys yra geriausias būdas dažnai nematomas technologijas pristatyti plačiajai visuomenei ir kitiems projektų plėtotojams bei architektams“.

Skaityti daugiau “Pasiekimų pristatymas – energinis efektyvumas „Made in Germany“ Lietuviški pastatai gauna apdovanojimus”