Alfa.lt rašo: „Ar tikrai reikia nerimauti, kad NT rinkos rodikliai pasiekė buvusius prieš krizę?“

Nobelio premijos laureatas ekonomistas Robertas Shilleris yra sukūręs terminą „Naratyvų ekonomika“ – tai situacija, kai rinką veikia ne tik duomenys, bet ir nuotaikos, nuomonės. Būtent tokį „naratyvų ekonomikos“ atvejį būsto rinkoje matėme pernai: kai sausio mėn., tikėtina, veikiant pesimistinėms prognozėms rinka mėnesiui smarkiai stabtelėjo. Nežiūrint to, prognozėms nesipildant vėliau rinka atsigavo.

Visgi panašu, kad pirkėjai, vertindami viešojoje erdvėje pasirodžiusias nuomones, susilaikė nuo sprendimo pirkti. Ką jie „išlošė“? Dar šiek tiek pakilusias kainas. Nuomonės veikia, todėl jas reikia skleisti atsakingai.

Skaityti daugiau “Alfa.lt rašo: „Ar tikrai reikia nerimauti, kad NT rinkos rodikliai pasiekė buvusius prieš krizę?“”

Delfi.lt rašo: „Interjero dizainerės rekomendacijos lietuviams, kaip namuose pritaikyti metų spalvą“

Turėti jaukius, patogius ir gražius namus – ko gero dažniausia būsimų naujakurių svajonė. Jai įgyvendinti dažnas renkasi profesionalų – interjero dizainerių – paslaugas. Apie tai, kaip patikėti savo svajones į specialisto rankas ir jam ne tik netrukdyti, bet ir padėti, kartu išvengti klaidų ir įtampos, pranešime spaudai pasakoja interjero dizainerė, „Redeco“ studijos vadovė Vismantė Tubelytė.

Skaityti daugiau “Delfi.lt rašo: „Interjero dizainerės rekomendacijos lietuviams, kaip namuose pritaikyti metų spalvą“”

15min.lt rašo: „Citus“: pajamos iš parduotų būstų augo trečdaliu“

Pajamos iš parduotų būstų „Citus“ valdomuose projektuose (vertinant pasirašytas notarines sutartis) pernai išaugo 32,6 proc. – nuo 24 mln. Eur 2017 m. iki 31,8 mln. Eur 2018 m.

2018 m. įmonės valdomuose projektuose rezervuota 330 butų ir kotedžų (Vilniuje – 195, Kaune – 135). 2016 m. buvo rezervuoti 266 butai ir kotedžai (Vilniuje – 233, Kaune – 33), 2017 m. – 369 (Vilniuje – 236, Kaune – 133). Rezervuotų būstų vertė 2018 m. siekė 27 mln. Eur (2017 m. – 33,5 mln. Eur).

Šis rezultatas, lyginant su didžiaisiais plėtotojais, leido įmonei užimti ketvirtąją poziciją.

Skaityti daugiau “15min.lt rašo: „Citus“: pajamos iš parduotų būstų augo trečdaliu“”

Delfi.lt rašo: „NT ekspertas pasidalino savo įžvalgomis apie 2019 metus: įvardijo galimas rizikas“

Panašu, kad prasidėję metai bus įdomūs. Jie turėtų būti svarbūs visai Lietuvai, nes besikeičianti ekonominė ir geopolitinė situacija pasaulyje perskirstys jėgas ir parodys, kas ko yra verti. Bet apie viską nuo pradžių.

Daugumai šiandien, be abejo, labiausiai rūpintis klausimas yra „ar šiais metais ateis krizė?“. Į jį nuolat bando atsakyti analitikai, pagal jų prognozes planuojami kiekvieni metai. Tačiau šios prognozės ne visada linkusios išsipildyti: pasaulio ekonomikai tampant vis labiau globalia, ją veikiančių faktorių tinklas labai išsiplėtė, todėl numatyti konkretų aplinkybių išsidėstymą ir jų poveikį tampa beveik neįmanoma.

Skaityti daugiau “Delfi.lt rašo: „NT ekspertas pasidalino savo įžvalgomis apie 2019 metus: įvardijo galimas rizikas“”

Alfa.lt rašo: „Kaune iškils naujas gyvenamųjų namų projektas: siūlys nebrangius butus su aukšta verte“

„Citus“ Kaune, Dainavos ir Žaliakalnio rajonų sankirtoje, Partizanų g. pradeda naujo būsto projekto „Klevų namai“ pardavimus. Tai bus trijų A+ energinės klasės gyvenamųjų namų, 200 butų projektas. Namai bus 8, 7 ir 5 aukštų, jie bus statomi trimis etapais. Kiekviename jų bus galima rinktis iš skirtingo ploto bei išplanavimo butų. 1,5–4 kambarių būstus, siekiančius 32–77 kv. m čia bus galima įsigyti už patrauklią kainą – nuo 1 095 Eur/kv. m. Taip pat, jei pirkėjai pageidaus, bus galimybė sujungti du butus į vieną.

Visi butai turės balkonus arba atskirus nuosavus kiemelius (tik pirmuose aukštuose). Projekte bus įrengtos 200 antžeminių parkavimo vietų, 129 sandėliukai.

Skaityti daugiau “Alfa.lt rašo: „Kaune iškils naujas gyvenamųjų namų projektas: siūlys nebrangius butus su aukšta verte“”

15min.lt rašo: “Konkursas „Už darnią plėtrą“: namai greta miško, kviečiantys atostogauti ir pailsėti”

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Citus“ konkursui „Už darnią plėtrą“ teikia kitų metų pradžioje pradedamą vystyti daugiabučių projektą „Miško ardai“. Burbiškių miško apsuptyje iškils 3 A+ energinės klasės namai.

Skaityti daugiau “15min.lt rašo: “Konkursas „Už darnią plėtrą“: namai greta miško, kviečiantys atostogauti ir pailsėti””

Delfi.lt rašo: „Ekspertai žeria argumentus, kodėl verta rinktis kotedžą“

Nors tokio būsto tipo, kaip kotedžas, formaliai net neegzistuoja – nei statybų įstatyme, nei statybos techniniame reglamente šis terminas nenaudojamas – jo populiarumas tarp pirkėjų vis auga. Dažniausiai tai dvibutis ar keliabutis namas, turintis bendrą sieną su kaimynais (sublokuotas per buto sieną, garažą ar stoginę), atskirą įėjimą, kiemelį. Žmonės juos vertina, nes vis dažniau tai būstas miesto ribose, tačiau siūlantis daugiau privatumo ir lankstumo įsirengiant, rašoma pranešime spaudai.

Skaityti daugiau “Delfi.lt rašo: „Ekspertai žeria argumentus, kodėl verta rinktis kotedžą“”

15min.lt rašo: „NT rinka 2018-aisiais: auga stabiliai ir krizės požymių nemato“

Šių metų nekilnojamojo turto rinka, nors ir pasižymi šiokiu tokiu bangavimu, tačiau vertinant pirmuosius tris ketvirčius matomas bendras stabilus augimas, skelbia NT plėtros bendrovė „Citus“. Be to, pastebima, kad pasiūloje daugėja aukštesnės klasės būsto, o Kauno būsto kainos vejasi Vilniaus.

2018-ųjų pirmasis ketvirtis buvo šiek tiek lėtesnis nei 2017-ųjų tą patį laikotarpį, tačiau vėlesni ketvirčiai buvo sėkmingesni. Registrų centro duomenimis, antrąjį ketvirtį butų pardavimai Vilniuje šoko į aukštumas: fiksuotas sandorių skaičius lenkė rekordiniais vadintus 2016-uosius ir tapo rezultatyviausiu per trejus pastaruosius metus.

Skaityti daugiau “15min.lt rašo: „NT rinka 2018-aisiais: auga stabiliai ir krizės požymių nemato“”