VŽ.lt rašo: „Citus“ antram gyvenimui ketina prikelti Kauno „Bangos“ pastatus“

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Citus“ buvusią Kauno radijo gamyklą „Banga“ ketina paversti būsto ir komercinių patalpų kompleksu.

Į projektą Žaliakalnyje, prie pat Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos, įmonė pranešė ketinanti investuoti 14,4 mln. Eur.

„Radio City“ projekte pirmojo etapo statybą ketinama pradėti šių metų trečiąjį ketvirtį ir baigti 2021 m. trečiąjį ketvirtį. Antrojo etapo planuojama imtis 2022 antrąjį ir pabaigti 2024 m. pirmąjį ketv.

Loftai, biurai, komercija

Iš viso čia „Citus“ ketina konversijos būdu pasiūlyti beveik 15.000 kv. m ploto. Didžioji jo dalis bus skirta 329-iems 20–44 kv. m ploto loftams, kurių 1 kv. m kaina sieks 1.695 Eur.

2.400 kv. m numatyta bendradarbystės erdvėms ar mikrobiurams. O 14-ai komercinių patalpų – 2.868 kv. m. Taip pat ketinama pakviesti įsikurti maisto turgų (angl. food court).

„Patraukliam mikrorajonui, vietai šalia Kauno simbolio – Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos – centro bei senamiesčio, o ir pačiai milžiniškai radijo gamyklai reikėjo naujos vizijos. Ateiname su ja ir tikime, kad veržlaus, modernaus miesto gyventojai ją priims, o projektas įpūs Žaliakalniui naujos gyvybės“, – pranešime cituojamas Mindaugas Vanagas, „Citus“ įkūrėjas ir akcininkas

Projektas suskirstytas į keturias dalis ir bus vystomas dviem etapais. Pirmuoju etapu bus įkurtos erdvės Astronomijos gatvėje esančiame korpuse, pavadintame „Nida“, bei Savanorių pr. esantis korpusas „Banga“.

Antrasis etapas apims Prisikėlimo bažnyčios pusėje esantį korpusą, vardu „Daina“, ir Žemaičių g. esantį  korpusą „Minija“.

„Radio city“ konversijos architektūrinės dalies autoriai – „Archas“ komanda: Gintaras Čepurna, Tomas Kuleša, Jolita Slendzoka, Laimis Savickas ir Neringa Sobeščukaitė. Pagal jų sukurtą projektą, išlaikoma originali pastato forma, suplanavimas, kai kurios autentiškos detalės – pvz., kaip dekoracijos bus paliktos apie 60 metų amžiaus vaizdo stebėjimo kameros.

Numatyti skirtingi fasadai: „Dainos“ korpusas bus padengtas matinių veidrodžių apdaila, atspindėsiančia Prisikėlimo bažnyčios architektūrą, „Minijos“ – natūralios išvaizdos, lyg aprūkusiomis plytelėmis, „Nidos“ – stambios frakcijos dekoratyvinio tinko, o „Bangos“ tinku dengtą fasadą norima papuošti menišku „graffiti“ piešiniu. Stilistiką papildys prancūziško tipo grubaus metalo konstrukcijų balkonai.

„Radijo gamykla – kauniečiams svarbus objektas. Ir mums, kaip šio miesto gyventojams, buvo skaudu žiūrėti, kaip jis nyksta ir lieka be gyvybės. Todėl ieškojome istorijos ir ateities dermės bei išsikėlėme tikslą „išspręsti“ šį sudėtingą pastatą, sukurti erdvę, kurioje, kad ir ką bedarytų, žmonės jaustųsi komfortiškai. „Radio city“ žymės atgimimo pradžią šiai unikaliai Žaliakalnio vietai“, – sako G. Čepurna.

Įvairioms laisvalaikio veikloms numatyta erdvė ant stogo, kurioje planuojamos skirtingos zonos: žaliosios poilsio, užsiėmimų vaikams, atsipalaidavimo, miesto apžvalgos aikštelė.

 

Daugiau skaitykite čia – https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2020/07/27/citus-antram-gyvenimui-ketina-prikelti-kauno-bangos-pastatus&227cz&XKKQv#4.

 

Tapkite CITUS draugais socialiniuose tinkluose ir sužinokite dar daugiau naujienų!