Supernamai.lt rašo: „Dėl didmiesčių plėtros būstų Lietuvoje statoma rekordiškai daug“

Nors Lietuvos gyventojų skaičius nuolat mažėja, šalyje pastaruoju metu statoma rekordiškai daug būstų – netgi daugiau nei prieš krizę. Pasak nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Citus“ Investicijų ir analizės skyriaus vadovo Arnoldo Antanavičiaus, naujų būstų poreikį diktuoja keli besiplečiantys šalies miestai, kuriuose daugėja gyventojų ir dirbančiųjų.

Statistikos departamento duomenimis, 2016 metais Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo apie 32,7 tūkst., o per dešimtmetį – daugiau nei 400 tūkst. gyventojų. Vis dėlto praėjusiais metais šalyje baigta statyti rekordiškai daug būsto – 12,7 tūkst. individualių, blokuotų namų, kotedžų bei butų. Tai 4,8 proc. daugiau nei 2015-aisiais ir 7,4 proc. daugiau nei nekilnojamojo turto rinkos piko metu.


„Kyla natūralus klausimas, kas tą būstą statosi, perka, kai Lietuvą kamuoja didžiulė emigracija ir kai kai kurie regionai yra arti išnykimo ribos? Apie 75 proc. visų būsto statybų sukoncentruotos trijuose Lietuvos didmiesčiuose bei jų rajonuose, o Vilniaus miestui ir rajonui teko 51 proc. visos būsto plėtros 2016 metais.

Taigi, kad intensyviausia būsto plėtra vyksta tose savivaldybėse, kuriose ne tik daugėja gyventojų, bet ir auga jų užimtumas“, – teigė A.Antanavičius. Pasak jo, priešingai nei prieš krizę, šiuo metu daugiausiai statoma individualių namų bei kotedžų, todėl greičiausiai būstas įsigyjamas sau. „Analizuojant statomo būsto struktūrą, galima įžvelgti, kad rinka iš esmės skiriasi nuo tos, kuri buvo praėjusio pakilimo metu, kada daugiausiai buvo statoma butų.

Pastarieji buvo statomi siekiant patenkinti spekuliatyvių pirkėjų apetitą. Šiuo metu daugiausiai statomi individualūs namai ir kotedžai, o tai reiškia, kad veikiausiai paklausa yra ne spekuliatyvi, o ieškanti būsto sau. Tai rodo daug didesnį rinkos tvarumą“, – sakė A. Antanavičius.

Skaityti daugiau: http://www.supernamai.lt/del_didmiesciu_pletros_bustu_lietuvoje_statoma_rekordiskai_daug/