Statybunaujienos.lt rašo: „Energinis efektyvumas statybos sektoriuje „Made in Germany”. Penkių gerosios vokiškos praktikos projektų Lietuvoje apdovanojimas“

2017 m. spalio 12 d. vyksiantis pasiekimų statybos sektoriuje pristatymas rodo, kaip vokiškos technologijos ir gaminiai integruojami lietuviškuose pastatuose. Visuomenei bus pristatyti ir apdovanoti penki pastatai, kuriuose įdiegtos vokiškos energiškai efektyvios technologijos. Šventinę kalbą apdovanojimų renginyje sakys Aplinkos viceministrė p. Rėda Brandišauskienė. Tai yra Vokietijos federalinės ūkio ir energetikos ministerijos remiamas projektas, kurį įgyvendina Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).

Jau daug metų Vokietija ir Lietuva sėkmingai bendradarbiauja įvairiose srityse. Ypač daug nuveikta statant tvarius ir energiškai efektyvius pastatus. “Vokiškos technologijos, gaminiai ir energinio efektyvumo sprendimai jau seniai domina statybų užsakovus ir vykdytojus Lietuvoje”, – sako Florian Schröder, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) vykdantysis valdybos narys. „Pastaruoju metu, remiant Vokietijos federalinei ūkio ir energetikos ministerijai, AHK padėjo užmegzti daug verslo kontaktų, nes Vokietijos gamintojai labai vertina Lietuvos nekilnojamojo turto projektų plėtotojų inovatyvumą“.

„Penki atrinkti inovatyvūs gerosios vokiškos praktikos projektai Lietuvoje, kurie bus pristatyti renginio metu, buvo pastatyti per pastaruosius tris metus. Jie rodo, kokia patraukli Lietuva Vokietijos gamintojams, kurie ieško partnerių tarptautinėse rinkose”, – sako Christina Wittek, Vokietijos federalinės ūkio ir energetikos ministerijos Eksporto skatinimo iniciatyvos energetikos srityje skyriaus vadovė. „Mes džiaugiamės galėdami Lietuvos visuomenei pristatyti kelis sėkmingus pavyzdžius, mūsų ilgalaikio bendradarbiavimo vaisius”.

Nuo šios iniciatyvos pradžios 2004 m. Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai rengia sėkmingus Vokietijos verslininkų vizitus Baltijos valstybėse ir informacines verslo keliones į Vokietiją. Penki atrinkti projektai Vilniuje, Kaune, Druskininkuose ir Panaroje vaizdingai demonstruoja, kad statybos sektoriaus verslininkų ir įvairių organizacijų bendradarbiavimas buvo sėkmingas.

Šventiniame apdovanojimų renginyje dalyvaus Aplinkos veceministrė Rėda Brandišauskienė ir Vokietijos federalinės ūkio ir energetikos ministerijos Eksporto skatinimo iniciatyvos energetikos srityje skyriaus vadovė Christina Wittek.

Apdovanojami šie gerosios vokiškos praktikos Lietuvoje pavyzdžiai:

Daugiabučiai gyvenamieji namai „Karaliaučiaus slėnis“ Vilniuje

Apdovanoti „Karaliaučiaus slėnio“ 7-tojo etapo kotedžai Pilaitėje, Vilniuje. Tai pirmieji Lietuvoje A+ energinės klasės kotedžai, kuriuose naujakuriai džiaugiasi itin mažomis šildymo sąnaudomis. Juose įrengti STIEBEL ELTRON geoterminiai siurbliai, CAPAROL fasado šiltinimo sistemos, GEALAN langų profiliai.

Administracinis pastatas „Green Hall 2”

Danų ir lietuvių architektų darbo rezultatas džiugina ne tik savo energiniu efektyvumu, bet ir išskirtine architektūra. Unikalios, tik šiam projektui skirtos SCHÜCO stiklo-aliuminio fasado sistemos saugo pastatą nuo saulės kaitros ir gatvės triukšmo. Didžiajai daliai energijos poreikių patenkinti naudojama šalia esančios upės giluminių vandenų šiluma. Įrengti STIEBEL ELTRON geoterminiai siurbliai. Pastato vadybos sistema leidžia kontroliuoti energijos suvartojimą. Valdymo skyduose – SIEMENS valdikliai.

„August ir Ko”, UAB gamykla Širvintų raj.

2015 m. įmonė įsikėlė į naują gamyklą. Tai pirmasis pastatas Lietuvoje, kuris yra pastatytas pagal BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) reikalavimus ir taip pat atitinka A+ energetinio naudingumo klasę. Statant gamyklą pirmenybė buvo teikiama vietinėms žaliavoms ir gaminiams, tačiau svarbiems su energija susijusiems sprendimams įgyvendinti buvo nuspręsta pasikliauti moderniausiomis vokiškomis technologijomis ir gaminiais – STIEBEL ELTRON geoterminio šildymo sistema, WOLF vėdinimo sistema. Be to pastate sumontuoti vokiški vartai HÖRMANN, stoglangiai ESSMANN, sienų sprendimai KNAUF.

Pilnų namų bendruomenės reabilitacijos centro valgykla

Tai pirmasis pastatas Lietuvoje, kuris 2016 m. spalio 21 d. buvo sertifikuotas A++ energinio naudingumo klasės sertifikatu. Šis rezultatas pasiektas todėl, kad projektavimo metu buvo atliktas energinio naudingumo modeliavimas ir parinkti racionalūs sprendimai. Pastate įrengti STIEBEL ELTRON geoterminiai siurbliai, sumontuoti langų profiliai GEALAN, naudotos REMMERS medienos apsaugos ir apdailos sistemos.

Reabilitacijos centras „UPA“ Druskininkuose

„Upa“ – modernus sveikatingumo ir reabilitacijos centras. Siekiant komforto svečiams ir kuo mažesnių eksploatacijos bei priežiūros sąnaudų, šiame pastate įgyvendinti įvairūs inovatyvūs inžineriniai ir architektūriniai sprendimai, naudojami atsinaujinatys energijos šaltiniai. Įrengta efektyvi ALPHA INNOTEC šilumos siurblių sistema, tyrą orą patalpose užtikrina NEDAIR vėdinimo sistema, gerą mikroklimatą sukuria unikali į lubas integruotų kapiliarinių kilimėlių BEKA sistema, kuri žiemą šildo, o vasarą vėsina patalpas. Apšvietimui naudotos OSRAM energiškai efektyvios LED lempos ir šviestuvai.

Projekto metu AHK paruošė ir išleido brošiūrą „Pasiekimų pristatymas – energinis efektyvumas „Made in Germany“. Joje išsamiai pristatomi visi atrinkti vokiškos gerosios praktikos pavyzdžiai bei išvardintos panaudotos vokiškos technologijos. Brošiūrą galima užsisakyti nemokamai.
Būtina registracija čia. Kontaktai: Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Jūratė Lemke, Projekto vadovė, jurate.lemke@ahk-balt.org, Tel.: +370 5 212 7930

Daugiau skaitykite: http://www.statybunaujienos.lt/naujiena/Seminaras-Energinis-efektyvumas-statybos-sektoriuje-Made-in-Germany-Penkiu-gerosios-vokiskos-praktikos-projektu-Lietuvoje-apdovanojimas/9965