Sandarumo testavimas ir dūmų testas „Karaliaučiaus slėnyje“

„Karaliaučiaus slėnis“ projekte buvo atliekamas pirmasis pastatų sandarumo matavimas, statomų kotedžų kokybei užtikrinti.
Statant A energinio naudingumo klasės pastatus dažniausiai sandarumo matavimai atliekami esant 100 procentiniam pastato baigtumui. Mes, CITUS CONSTRUCTION, remdamiesi nacionalinės pasyvaus namo asociacijos ekspertų rekomedacijomis šiuos matavimus atliekame lygiagrečiai statybos procesams.
Pirmasis matavimas daromas atlikus mūro darbus. Antrasis bus atliekamas apšiltinus fasadą. Trečiasis – pilnai įrengus pastatą. Šitaip užtikriname, kad statybos darbai kiekviename etape būtų maksimaliai kokybiški.
Šio matavimo eigoje pastato viduje yra sukeliamas didžiulis slėgis ir leidžiami dūmai. Dėl slėgio skirtumų dūmai veržiasi iš pastato ir parodo vietas, kur nebuvo užtikrintas sandarumas. Dažniausiai tai nutinka dviejų konstrukcijų sandūros vietose, pvz. pamato su siena, sienos su perdanga, langų ir durų angokraščiuose, ties stogu. Tai vietos, kuriose patiriami didžiausi šilumos nuostoliai.
Taigi, keldami aukščiausius statybos kokybės kriterijus atliekame kontrolinius matavimus. Statybų pabaigoje būsime tikri, jog Karaliaučiaus Slėnio kotedžai bus itin šilti.

Plačiau apie projektą www.karaliauciausslenis.lt