Telegrafas_021 copy

Autentiškasis „Telegrafas“

„Telegrafas“ – tai Kauno Tvirtovės administracinių pastatų komplekso karinio telegrafo stoties pastatas, įkurtas 1891 m., kuris virto moderniu 24 studijų ir 4 mansardinių butų kompleksu. Pastatas rekonstruotas išsaugant visas, jau antrą šimtmetį skaičiuojančias, architektūrines ir kultūrines vertybes, pritaikant jas šiandienos poreikiams. Tai – autentiškas, gyvas ir absoliučiai unikalus namas, tinkantis šiuolaikiniam gyvenimui ir darbui.

Pirmasis ir antrasis aukštai nepakeitė savo pirminio autentiško ir kultūros paveldo saugomo išplanavimo. Šiuose aukštuose įrengtos gyvenimui ir darbui skirtos multifunkcinės darbo erdvės – studijos. Rekonstrukcijos darbai buvo atliekami kuo mažiau keičiant autentiškus pastato ir vidinių patalpų elementus, siekiant išsaugoti istoriją ir unikalumą. „Telegrafe“ buvo pasiūlytos 24 studijos, kurių plotas svyruoja nuo 20 iki 29 kv. m.

„Telegrafas“ tapo pirmuoju kultūros paveldo objektu Kaune, atkurtu pagal naujai Lietuvoje taikomą autentiškumo sertifikavimo sistemą. Pastatas rekonstruojamas išsaugant visas, jau antrą šimtmetį skaičiuojančias architektūrines ir kultūrines vertybes.

Plačiau – http://autentiska.lt.