SEL-main

Planuojamas verslo centras Vilniaus Žvėryne

Šis projektas taps CITUS „vizitine kortele“ ir atspindės vertybes, kuriomis CITUS vadovaujasi savo veikloje bei projektuose: drąsą, profesionalumą, inovatyvumą ir draugiškumą.

CITUS vadovas Mindaugas Vanagas:
„Šiuo projektu norime pasiekti, kad jis atspindėtų mūsų deklaruojamas vertybes. Skelbto architektūrinio konkurso, kurio nugalėtojo projektą ketiname statyti, dalyviams kėlėme reikalavimą šias vertybes „suprojektuoti“: formuojant erdves, numatant pastato dalių funkcijas ir išnaudojimą, parenkant medžiagas ir technologijas“.

Skaičiai ir faktai

  • Konkursą nugalėjusį projektą kūrė: studijos „Arches“ architektai Edgaras Neniškis, Arūnas Liola, Rolandas Liola, Kipras Kazlauskas, Ernesta Bagužaitė;
  • Adresas – Sėlių g. 48, Vilnius;
  • Pastato paskirtis – administracinės paskirties pastatas;
  • Energinio efektyvumo klasė – A++;
  • Planuojami sertifikatai – LEED, WELL Building Standard ar kiti.

Architektūra
Pirmąją vietą laimėjo puikiai žinomos studijos „Arches“ projektas „Biurų vilos“. Studijos architektai projektavo pripažinimo sulaukusius objektus – verslo centrą „Quadrum“ Vilniuje, charakteringą „K ir D kompleksą“ Klaipėdoje, gyvenamąjį namą „Slėnio vila“, kuris paskutiniu metu nuskynė daugybę reikšmingų apdovanojimų visame pasaulyje. „Arches“ sukurtas pastatas „Linea“ bendruomenės buvo apdovanotas „Už pagarbą senojo Žvėryno dvasiai.

Santykis su aplinka
Kurdami kiekvieną projektą vadovaujamės tvarumo principais, siekiame, kad pastatas ar pastatai būtų ilgaamžiai, energetiškai efektyvūs, likvidūs ilgalaikėje perspektyvoje ir tenkintų savo būsimų šeimininkų poreikius. Todėl vystomuose projektuose diegiame inovacijas, naudojame geriausių gamintojų medžiagas bei sprendimus. Šiame projekte patikrinsime, ar įmanoma pastatyti pastatą, kuris ne tik būtų aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės, bet ir visiškai nenaudotų papildomos energijos, o ją visą pasigamintų savarankiškai. Bus sudėtinga suderinti skirtingus sprendimus, kad to pasiektume, tačiau tai būtų vienas iš nedaugelio tokių objektų Lietuvoje, todėl išsikėlėme sau tokią ambiciją.

Pirmiausia, tai turi būti išskirtinės architektūros ir ergonomiškas statinys, ryškus aplinkos, kurioje bus komponuojamas, akcentas, galintis varžytis su geriausiais šios srities pavyzdžiai Lietuvoje ir pasaulyje. Projektas turi tenkinti tokių standartų, kaip LEED, WELL Building Standard (WELL) ar panašių, reikalavimus, racionalumo principus. Taip siekiama stiprinti CITUS, kaip tvarius projektus vystančios įmonės poziciją.

Taip pat įmonė iškėlė tikslą, kad projektas būtų ne tik tvarus savo sprendiniais, bet ir darniai įsilietų į supančią architektūrinę, socialinę ir gamtinę aplinką, būtų atviras, taptų kompromiso su Žvėryno bendruomene rezultatu.

www.seliu48.lt »