MAR_pagr_visual

Miškas 360° – tik „Miško arduose“

„Miško ardai“ – 3 darnios architektūros, A+ energinės klasės namai su 300 butų Burbiškių miško apsuptyje. Namai sukurti aktyviems, sportą, sveiką gyvenseną vertinantiems žmonėms, kuriems svarbu neprarasti sostinės pulso, bet vertinantiems tikrą gamtą.

Projektas sukurtas vadovaujantis sveikatingumo ir sveikos gyvensenos idėjomis, apibrėžtomis WELL standarto nuostatose.

2019 m. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos organizuojamame konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio ateities projekto laurai atiteko „Miško ardams“.

„Miško ardų“ vidinis namų parkas užima 1 hektaro plotą. Čia suplanuota 14 poilsio, aktyvaus laisvalaikio ir pramogų zonų. Už namų durų – Burbiškių miško parkas – 170 hektarų teritorijoje sutvarkyti laukiniai vaikščiojimo, bėgiojimo takai, dviračių trasos, ir gražiausiose miško vietose „suslapstytos“ sūpynės, hamakai ir kitos pramogos.

„Miško ardus“ taip pat įvertins kokybę, tvarius sprendimus, erdvę, saugumą ir privatumą mėgstantys žmonės, kurie naują būstą gyvenvietėje vertins kaip alternatyvą kotedžui ar individualiam namui. Išskirtinis architektūrinis sprendimas – „nuosavas namas ant stogo“ arba „penthouse“ tipų butai viršutiniuose aukštuose. Jie turės 8 m aukščio lubas, šlaitinius stogus, įrengtas antresoles bei stogo terasas (nuo 15 kv. m).

Projekto šūkis – „Namai, kuriuose lengva gyventi sveikai“. Kiekvieno gyventojo sveikatingumo ir geros savijautos garantas – brandaus miško apsuptis, techniniai bei architektūriniai projekto sprendiniai. 9 kv. m balkonai, stogo terasos ir privatūs buto kiemeliai gyventojus kviečia „gyventi“ lauke. 1 ha vidinis namų parkas bei sutvarkyta miško infrastruktūra, skatina kiekvieną kuo daugiau judėti ir leisti laiką gryname ore. Čia vietos atsiras keletui erdvių skirtingo amžiaus vaikų laisvalaikiui, jogos bei grilio pievelėms, stalo teniso, badmintono, šachmatų, lauko fitneso zonoms, amfiteatrui, daugiafunkciniam kupolui, pergolėms ir net lauko baseinui.

Tačiau atostogomis čia ne visada kvepėjo: tarpukariu šioje teritorijoje buvo lenkų kariniai sandėliai, vėliau – sovietų oro gynybos technikos aptarnavimo bazė ir techninis divizionas.

Buvusių pastatų išdėstymas leido suprojektuoti „Miško ardų“ namus tose pačiose vietose ir taip išsaugoti ilgaamžius medžius aplink projektą ir jo viduje, o vidiniame kieme suformuoti 1 ha gyventojų parką su 14 skirtingų poilsio ir laisvalaikio erdvių, kupolu, pergolėmis ir baseinu.

www.miskoardai.lt »