Vilnius, Kareivių g. 5

„Citus“ neria į dar vieną aktyvios plėtros sūkurį: sostinės Kareivių gatvėje – naujas projektas

Ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje, urbanistinio „Ogmios miesto“ kaimynystėje planuojamas daugiafunkcinis projektas su būstais, komercinėmis, prekybos bei laisvalaikio erdvėmis. 1,81 ha teritorijoje plėtojamo projekto bendras statomas plotas sieks beveik 35 tūkst. kv. m, o bendros investicijos bus didžiausios įmonės valdomų projektų istorijoje – daugiau nei 51 mln. Eur.

Didžiąją dalį, apie 25 tūkst. kv. m ploto užims gyvenamosios paskirties pastatai, kuriuose planuojama 500 butų. Dar 10 tūkst. kv. m ploto bus skirta dviem administracinės paskirties verslo centrams. Numatoma daug dėmesio skirti viešosioms erdvėms ir rekreacinės paskirties sprendiniams.

„Lokacija yra netoli centro ir vadinamosios CBD (angl. Central Business District), o kitoje pusėje ribojasi su Neries pakrante išsitęsusia Verkių seniūnija – svarbia Vilniaus gamtinio karkaso dalimi ir viena žaliausių miesto vietų. Šiaurės miestelyje bei Šnipiškėse urbanistinė aplinka yra pakankamai brandi, čia labai išplėtota infrastruktūra, todėl ir mūsų būsimo projekto vietoje siekiame aukštos pridėtinės vertės sprendinių miestui ir gyventojams, kurie sunkiai įsivaizduojami be profesionalaus ir tvaraus požiūrio į architektūrą“, – sako „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

REGISTRUOKITĖS PIRMIEJI SUŽINOTI DAUGIAU!

  DOMINA:


  „Nemunas“

  Žymiausias Druskininkų pastatas-vaiduoklis „Nemunas“ atgims!

  2021 m. gegužės mėn. aukcione įsigijome apleistą „Nemuno“ sanatorijos pastatą, esantį Druskininkų centre, Liepų g. 1. Bendras sanatorijos komplekso pastatų plotas sudaro apie 19,5 tūkst. kv. m (16 558,23 kv. m; 1 520,44 kv. m; 1 328,45 kv. m), jiems priskirtas 2,1513 ha žemės sklypas. Šalia yra Druskininkų Vandens parkas, Lynų kelias, Gydyklos ir gydyklų parkas, Muzikinis fontanas, nuotykių parkas, Druskonio ežeras ir kitos turistų bei poilsiautojų pamėgtos vietos.

  Dvylikos aukštų sanatorija statyta 1966–1970 metais, joje buvo 1 tūkst. vietų valgykla ir 800 vietų koncertų salė, kino salė, biblioteka. Nuo 2000-ųjų nuostolingai veikusi sanatorija uždaryta 2007 metais, o 2008 metais ji perduota miestui.

  „Turime patirties su konversijos projektais: laikinojoje sostinėje mūsų projektas „Telegrafas“ Kauno tvirtovės komplekse tapo pirmuoju pagal autentiškumo programą sertifikuotu konversijos projektu. Šiuo metu, taip pat Kaune, plėtojame panašios apimties, kaip ir „Nemunas“, daugiafunkcinį projektą „Radio city“, buvusios radijo gamyklos „Banga“ vietoje“, – pasakoja M. Vanagas.

  Atgimsiantis „Nemuno“ pastatas bus multifukcinė konversija, tad jame svarstoma įrengti kelių paskirčių patalpas – apartamentus, poilsio, pramogų, verslo, darbo bei kūrybos erdves.

  REGISTRUOKITĖS PIRMIEJI SUŽINOTI DAUGIAU!

   DOMINA:


   Planuojamas projektas Vilniuje, Žvėryne

   SEL-main

   Planuojamas verslo centras Vilniaus Žvėryne

   Šis projektas taps CITUS „vizitine kortele“ ir atspindės vertybes, kuriomis CITUS vadovaujasi savo veikloje bei projektuose: drąsą, profesionalumą, inovatyvumą ir draugiškumą.

   CITUS vadovas Mindaugas Vanagas:
   „Šiuo projektu norime pasiekti, kad jis atspindėtų mūsų deklaruojamas vertybes. Skelbto architektūrinio konkurso, kurio nugalėtojo projektą ketiname statyti, dalyviams kėlėme reikalavimą šias vertybes „suprojektuoti“: formuojant erdves, numatant pastato dalių funkcijas ir išnaudojimą, parenkant medžiagas ir technologijas“.

   Skaičiai ir faktai

   • Konkursą nugalėjusį projektą kūrė: studijos „Arches“ architektai Edgaras Neniškis, Arūnas Liola, Rolandas Liola, Kipras Kazlauskas, Ernesta Bagužaitė;
   • Adresas – Sėlių g. 48, Vilnius;
   • Pastato paskirtis – administracinės paskirties pastatas;
   • Energinio efektyvumo klasė – A++;
   • Planuojami sertifikatai – LEED, WELL Building Standard ar kiti.

   Architektūra
   Pirmąją vietą laimėjo puikiai žinomos studijos „Arches“ projektas „Biurų vilos“. Studijos architektai projektavo pripažinimo sulaukusius objektus – verslo centrą „Quadrum“ Vilniuje, charakteringą „K ir D kompleksą“ Klaipėdoje, gyvenamąjį namą „Slėnio vila“, kuris paskutiniu metu nuskynė daugybę reikšmingų apdovanojimų visame pasaulyje. „Arches“ sukurtas pastatas „Linea“ bendruomenės buvo apdovanotas „Už pagarbą senojo Žvėryno dvasiai.

   Santykis su aplinka
   Kurdami kiekvieną projektą vadovaujamės tvarumo principais, siekiame, kad pastatas ar pastatai būtų ilgaamžiai, energetiškai efektyvūs, likvidūs ilgalaikėje perspektyvoje ir tenkintų savo būsimų šeimininkų poreikius. Todėl vystomuose projektuose diegiame inovacijas, naudojame geriausių gamintojų medžiagas bei sprendimus. Šiame projekte patikrinsime, ar įmanoma pastatyti pastatą, kuris ne tik būtų aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės, bet ir visiškai nenaudotų papildomos energijos, o ją visą pasigamintų savarankiškai. Bus sudėtinga suderinti skirtingus sprendimus, kad to pasiektume, tačiau tai būtų vienas iš nedaugelio tokių objektų Lietuvoje, todėl išsikėlėme sau tokią ambiciją.

   Pirmiausia, tai turi būti išskirtinės architektūros ir ergonomiškas statinys, ryškus aplinkos, kurioje bus komponuojamas, akcentas, galintis varžytis su geriausiais šios srities pavyzdžiai Lietuvoje ir pasaulyje. Projektas turi tenkinti tokių standartų, kaip LEED, WELL Building Standard (WELL) ar panašių, reikalavimus, racionalumo principus. Taip siekiama stiprinti CITUS, kaip tvarius projektus vystančios įmonės poziciją.

   Taip pat įmonė iškėlė tikslą, kad projektas būtų ne tik tvarus savo sprendiniais, bet ir darniai įsilietų į supančią architektūrinę, socialinę ir gamtinę aplinką, būtų atviras, taptų kompromiso su Žvėryno bendruomene rezultatu.

   www.seliu48.lt »

   Goštauto 8

   VIRTUVE SU BALTU LP 3 do st2

   Mikrobiurų projektas „Goštauto 8“

   „Goštauto 8“ – komercinių patalpų projektas Vilniuje, pačiame centre, šalia Baltojo tilto.

   Moderniai sutvarkytos naujos komercinės patalpos turi visus reikalingus vykdyti verslui įrankius – posėdžių salę, naujus kokybiškus biuro baldus, kopijavimo aparatą, internetą, reprezentatyvų koridorių su laukiamąją zoną, bei įspūdingą vaizdą ir funkcionalų išplanavimą turinčią virtuvę su visa reikalinga buitine technika, taip pat darbuotojams sudarytos sąlygos naudotis dušu.

   www.gostauto8.lt »