DELFI rašo: „M. Vanagas. 5 didžiausios klaidos perkant naują būstą“

Kiekvienais metais atšilus orams, tradiciškai suaktyvėja ir gyvenamojo būsto rinka – natūralu, kad atėjus pavasariui žmonės nori atsinaujinimo.
Nors buto pirkimas daugeliui mūsų tampa viena pagrindinių gyvenimo investicijų, dažniausiai vadovaujamės emocijomis, nustumdami į šalį racionalius argumentus – tokius, kaip perkamojo būsto išliekamoji vertė, eksploatacijos išlaidos, galiausiai – atitikimas dabarties, o ne tolimos ateities poreikiams. Išskirčiau 5 pagrindines sritis, kuriose suklumpa dažnas naujo ar antrinėje rinkoje siūlomo gyvenamojo būsto pirkėjas: Poreikiai; Teisinės aplinkybės; Kokybė; Sandorio išlaidos; Būsto likvidumas. Šį kartą susitelkime į naujo būsto segmentą, nes šiandien vis daugiau pirkėjų renkasi naują būstą, o ne seną. Pirmiausiai todėl, kad būstas itin dažnai parduodamas dar statomuose namuose ir pirkėjas dažnai tampa tam tikra prasme NT vystytojo partneriu – investuoja savo lėšas į dar kuriamą produktą. Taigi, kokios tos pagrindinės klaidos perkant naują būstą?

Poreikiai Daugelis gyvenamojo būsto pirkėjų daro vieną pagrindinę klaidą – blogai prioritetizuoja savo poreikius ir pasiduoda tėvų, draugų, kolegų įtakai bei susiformavusiems visuomenės stereotipams. Viena pagrindinių bėdų, kad į būstą žiūrima vis dar labai konservatyviai – „juk perku visam gyvenimui“ ir tai sukelia pagrindinę problemą – būstas dažniau perkamas siekiant patenkinti savo ar šeimos tolimos ateities poreikius, o ne dabartinius. Ir mano įsitikinimu – tai nėra racionalu, veltui švaistomi pinigai. Renkantis būstą pirmiausiai reikėtų galvoti apie dabartį – juk bėgant metams labai dažnai kinta poreikiai ir prioritetai – jei šiandien jums svarbiausia gera padėtis mieste, pagal tai turėtumėte rinktis ir butą. Jei ir planuojate šeimos pagausėjimą, pirmus keletą metų jums nereikės 4 ar 5 asmenų šeimai pritaikyto buto. O per pirmuosius 3-4 kiekvienos jaunos šeimos metus, kuomet maži vaikai pridaro daugiausiai bėdų interjerui, jūsų naujas butas, tikėtina, taps „neblogai panešiotu“. Tad pirkite tai, ko jums realiai reikia dabar, o ne reikės po 10 metų.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/nuomones/m-vanagas-5-didziausios-klaidos-perkant-nauja-busta.d?id=74526270