lrytas.lt rašo: „Būsto pardavėjai varžosi išmanumu“

Naujo būsto rinkoje konkurencija ir būstų pasiūla pasiekė piką – Vilniuje šiuo metu siūloma daugiau kaip 3300 naujų butų, Kaune – daugiau kaip 500. Stengdamosi išsiskirti ir įveikti konkurentus, nekilnojamojo turto (NT) bendrovės griebiasi įvairių rinkodaros triukų.

Tačiau nemokamos kelionės ar interjero įrengimo čekiai reiklių pirkėjų gali ir nepapirkti – pastebima, kad jiems labiau reikia aiškios, ilgalaikės naudos. Todėl kai kurie NT plėtotojai jau nebesibaimina demonstruoti pirkėjams ir statybų etapų, kad šie pamatytų, kaip auga namai ir kaip juos tikrina ekspertai.

Šerdis – šildymas

Šildymas visais laikais reikalavo didžiausių daugiabučių gyventojų išlaidų. Penai rudenį Kauno statybų bendrovė „Būstuva“ paskelbė akciją – pirmiesiems pirkėjams žadėjo nemokamą šildymą trejus metus. Jau ne pirmą kartą skelbdama šią akciją statybų bendrovė siekė atkreipti į save pirkėjų dėmesį. Tačiau skaičiuoti nepatingėję gyventojai gali greitai pamatyti, kad šildymas naujame būste kainuoja tik keliasdešimt eurų per mėnesį, tad per trejus metus suma sudarytų tik vos kelis šimtus eurų. Kitas opus klausimas – dabartinės skolinimosi sąlygos, kurios užkerta kelią įsigyti būstą dėl neturimo pradinio įnašo (15 proc.) sumos, ypač tai aktualu jauniems žmonėms. Šią problemą dabar mėgina spręsti bendrovė „Hanner“, siūlydama išperkamąją butų nuomą. Tai neva leidžia iš pradžių nuomotis butus pastatytuose namuose, o mėnesio nuomos įmokos įskaitomos kaip pradinis įnašas, norint gauti iš banko būsto kreditą. Tačiau šis pasiūlymas sulaukė net ir Seimo narių dėmesio, nes aiškinamasi, ar tai neprieštarauja atsakingo skolinimosi taisyklėms. Jomis stengiamasi pirkėjus apsaugoti nuo spontaniškų įsipareigojimų, kurie ateityje taptų finansinėmis problemomis.

Pirkėjams rodo statybos procesą

Kiti plėtotojai, siekdami įtikinti statomų NT projektų išskirtinumu bei patrauklumu, jau atvirai rodo ir statybos procesą. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Citus construction“ organizavo Pilaitėje statomų kotedžų kvartalo „Karaliaučiaus slėnis“ pristatymą, kurio metu buvo atliekamas pastatų sandarumo matavimo testas. Besidomintieji nauju būstu ir būsimi kotedžų gyventojai galėjo pamatyti, kaip užtikrinamas A klasės energinis efektyvumas. „Prieš šį renginį buvo klausiančiųjų, ar stebint žmonėms nebijome daryti sandarumo testo, nes jį atliekant gali išlįsti kokių nors nesklandumų. Juolab kad ir pastatai kol kas „pliki” – neapšiltinti. Tačiau tai ir buvo pagrindinė mintis – parodyti gyventojams ir pradinius statybos etapus. Kadangi statome A klasės energinio efektyvumo būstus, nesibaiminame dėl darbų kokybės”, – sakė „Citus construction“ vadovas Mindaugas Vanagas.

Nepavyko rasti plyšių

Atliekant sandarumo testą įėjimo duryse įrengiamas ventiliatorius, kuris pučia orą į pastatą, ir taip kotedžo viduje sukeliamas didžiulis slėgis. Tada stebima, kokiu greičiu tas slėgis krinta – tai priklauso nuo pastato sandarumo. Antra testo dalis – vėl sukelti slėgį pastato viduje ir į vidų prileisti dūmų. Dėl slėgio skirtumų dūmai veržiasi iš pastato ir parodo vietas, kuriose nebuvo užtikrintas sandarumas. Dažniausiai tai – dviejų konstrukcijų sandūros vietos, pavyzdžiui, pamato su siena, ties langais, durimis ar stogu. Sandarumo matavimo testą atlikę įmonės „Pastatų energinis efektyvumas“ specialistai užtikrino, kad pastato sandarumas atitinka A klasės energinio efektyvumo klasę. Tuo įsitikino ir susirinkę žmonės – kai kurie jautėsi net nusivylę, kad nepavyko rasti plyšių ir neteko išvysti į išorę besiveržiančių dūmų.

 Šaltinis lrytas.lt