VILNIUJE PERNAI VIDUTINIŠKAI PARDUOTA DAUGIAU NEI PO 16 BUTŲ KASDIEN

2019-ieji Lietuvos NT rinkoje buvo pažymėti stebinančio aktyvumo ir sėkmės. Vilniuje, preliminariais „Citus“ duomenimis, per 12 praėjusių metų mėnesių parduoti 5 932 butai ir kotedžai – vidutiniškai, po 494 per mėn. arba po 16 kasdien. Per visus 2018 m. sostinėje parduotas 4 281 būstas (vid. po 357). Vilniaus naujos statybos būsto rinka augo 39%. Kaune, atitinkamai, 2019 m. parduoti 1 062 būstai (vid. po 88,5 per mėn.), 2018 m. – 752 (vid. po 63 per mėn.), o rinka augo – 41%.

Skaityti daugiau „VILNIUJE PERNAI VIDUTINIŠKAI PARDUOTA DAUGIAU NEI PO 16 BUTŲ KASDIEN“

DAR VIENU ASPEKTU PRIARTĖJOME PRIE VAKARŲ EUROPOS: VILNIAUS NT RINKOJE PER PUSMETĮ UŽDERĖJO NE TIK DIDŽIULIS AUGIMAS, BET IR NAUJA BŪSTO KLASĖ

Vilniaus būsto rinka demonstruoja net optimistiškiausias prognozes viršijantį augimą, kurį vien tik pozityviais pirkėjų lūkesčiais ar kylančia ekonomika, palankiomis skolinimosi sąlygomis bei žmonių perkamąja galia paaiškinti sunku. Tikėtina, kad aktyvumą paskatino ir pernykštės krizės prognozės, dėl kurių žmonės suskubo priimti sprendimus.

Skaityti daugiau „DAR VIENU ASPEKTU PRIARTĖJOME PRIE VAKARŲ EUROPOS: VILNIAUS NT RINKOJE PER PUSMETĮ UŽDERĖJO NE TIK DIDŽIULIS AUGIMAS, BET IR NAUJA BŪSTO KLASĖ“

EKSPERTAI: NT RINKOS RODIKLIS, GALINTIS PADĖTI PROGNOZUOTI, AR PIGS BŪSTAS LIETUVOJE

Ekonomikos klasika teigia, kad kainos laisvoje rinkoje, iš esmės, priklauso nuo paklausos ir pasiūlos santykio: jei paklausa auga labiau nei pasiūla, kainos didėja, jei atvirkščiai – mažėja. Žinoma, yra dar ir kiti veiksniai: sąnaudos, būsto kainas veikia paskolų aplinka, vartotojų lūkesčiai ir kiti dalykai, o absoliučius pasiūlos ir paklausos dydžius įvertinti yra sunku.

Skaityti daugiau „EKSPERTAI: NT RINKOS RODIKLIS, GALINTIS PADĖTI PROGNOZUOTI, AR PIGS BŪSTAS LIETUVOJE“

VILNIUJE IR KAUNE – PUSĖS METŲ REZULTATAS PER KETURIS MĖNESIUS. BALANDĮ SOSTINĖJE – BENE DVIGUBAI DAUGIAU REZERVUOTŲ BŪSTŲ NEI PERNAI

„Citus“ duomenimis, per šių metų balandžio mėn. Vilniaus pirminėje būsto rinkoje buvo rezervuotas rekordinis skaičius – net 646 būstai (butai ir kotedžai). Kaune per tą patį laiką naujakuriai rezervavo 104 būstus. Sostinėje būsto pardavimai, lyginant su tuo pačiu mėnesiu pernai, šoktelėjo beveik dvigubai, o Kaune išliko labai panašūs, nors ir nežymiai sumažėjo. Būtent balandį pernai Kaune buvo pasiektas geriausias rezervuotų būstų rezultatas.

Skaityti daugiau „VILNIUJE IR KAUNE – PUSĖS METŲ REZULTATAS PER KETURIS MĖNESIUS. BALANDĮ SOSTINĖJE – BENE DVIGUBAI DAUGIAU REZERVUOTŲ BŪSTŲ NEI PERNAI“

PIRMASIS KETVIRTIS BŪSTO RINKOJE: VILNIUS AUGIMU PRALENKĖ NET KAUNĄ, CITUS REZULTATAI – REKORDINIAI

2019 m. pirmą ketvirtį Vilniaus ir Kauno pirminėje rinkoje, CITUS duomenimis, buvo rezervuota 1 849 butai ir kotedžai. Tai yra 35,2 proc. daugiau nei paskutinį ketvirtį pernai ir net 45,9 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Rezervuotų būstų (butų ir kotedžų) skaičiaus metinis augimas CITUS valdomuose projektuose buvo dar didesnis nei visoje rinkoje ir siekė 62,9 proc.

Skaityti daugiau „PIRMASIS KETVIRTIS BŪSTO RINKOJE: VILNIUS AUGIMU PRALENKĖ NET KAUNĄ, CITUS REZULTATAI – REKORDINIAI“

AR TIKRAI REIKIA NERIMAUTI, KAD NT RINKOS RODIKLIAI PASIEKĖ BUVUSIUS PRIEŠ KRIZĘ?

Nobelio premijos laureatas ekonomistas Robertas Shilleris yra sukūręs terminą „Naratyvų ekonomika“ – tai situacija, kai rinką veikia ne tik duomenys, bet ir nuotaikos, nuomonės. Būtent tokį „naratyvų ekonomikos“ atvejį būsto rinkoje matėme pernai: kai sausio mėn., tikėtina, veikiant pesimistinėms prognozėms rinka mėnesiui smarkiai stabtelėjo. Nežiūrint to, prognozėms nesipildant vėliau rinka atsigavo.

Skaityti daugiau „AR TIKRAI REIKIA NERIMAUTI, KAD NT RINKOS RODIKLIAI PASIEKĖ BUVUSIUS PRIEŠ KRIZĘ?“

MINDAUGAS VANAGAS: JEI 2019–IEJI NEBUS ITIN „KIAULIŠKI“, NT RINKOS LAUKIA RAMŪS METAI

Daugumai šiandien, be abejo, labiausiai rūpintis klausimas yra „ar šiais metais ateis krizė?“. Į jį nuolat bando atsakyti analitikai, pagal jų prognozes planuojami kiekvieni metai. Tačiau šios prognozės ne visada linkusios išsipildyti: pasaulio ekonomikai tampant vis labiau globalia, ją veikiančių faktorių tinklas labai išsiplėtė, todėl numatyti konkretų aplinkybių išsidėstymą ir jų poveikį tampa beveik neįmanoma.

Skaityti daugiau „MINDAUGAS VANAGAS: JEI 2019–IEJI NEBUS ITIN „KIAULIŠKI“, NT RINKOS LAUKIA RAMŪS METAI“

STEBIMA NEKILNOJAMOJO TURTO RINKOS BRANDA LIETUVOJE: AUGA AUKŠTESNĖS KLASĖS BŪSTŲ PAKLAUSA

Šių metų NT rinka pasižymi šiokiu tokiu bangavimu, tačiau vertinant tris pirmuosius ketvirčius matomas bendras stabilus augimas. Pirmasis ketvirtis, galbūt dėl negatyvių vyravusių nuotaikų viešojoje erdvėje praėjusių metų gale ir šių pradžioje, buvo lėtesnis nei tikėtasi (ir mažiau sėkmingas nei 2017 m. pirmasis ketvirtis). Tačiau Registrų centro duomenimis, antrąjį ketvirtį butų pardavimai Vilniuje šoko į aukštumas: fiksuotas sandorių skaičius lenkė net rekordiniais vadintus 2016-uosius ir tapo rezultatyviausiu per trejus paskutinius metus.

Skaityti daugiau „STEBIMA NEKILNOJAMOJO TURTO RINKOS BRANDA LIETUVOJE: AUGA AUKŠTESNĖS KLASĖS BŪSTŲ PAKLAUSA“

NEKILNOJAMOJO TURTO RINKOS AUGIMAS STABILIZAVOSI, CITUS AUGO BEVEIK 40 PROC.

2017 m. pirminėje nekilnojamojo turto (naujų būstų) rinkoje, po rekordinių 2016 m., paklausa stabilizavosi: pardavimų buvo maždaug 4 proc. mažiau, o išskirtinių būsto bei lankstaus verslo projektų vystytojai CITUS pardavė (rezervavo) beveik 40 proc. daugiau nei užpernai. 2016 m. CITUS pardavė (rezervavo) 266 butus ir kotedžus, 2017 m. – jau 369 ir realizavo net du trečdalius pasiūlytų būstų – vadinamojo „sandėlio“.

Skaityti daugiau „NEKILNOJAMOJO TURTO RINKOS AUGIMAS STABILIZAVOSI, CITUS AUGO BEVEIK 40 PROC.“

CITUS PERKAMOSIOS GALIOS LIETUVOJE ANALIZĖ

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Citus“ atliktoje Lietuvos gyventojų perkamosios galios analizėje teigiama, kad šių metų antrąjį ketvirtį vidutinis atlyginimas (bruto) Lietuvoje siekė 817,6 eurų – 9,3 proc. daugiau nei 2016 pirmąjį metų ketvirtį. Tačiau vidutinis nekilnojamojo turto kainų augimas per šį laikotarpį buvo lėtesnis – 5–6 proc. per metus.

Skaityti daugiau „CITUS PERKAMOSIOS GALIOS LIETUVOJE ANALIZĖ“

NT RINKOS APŽVALGA – SKIRTINGŲ GREIČIŲ LIETUVOS BŪSTO RINKA

2016 metais Lietuvoje sudaryta 33210 butų pirkimo-pardavimo sandorių bei 9842 individualių namų /kotedžų pirkimo-pardavimo sandoriai ir tai yra atitinkamai 13,3 proc. ir 7,1 proc. daugiau nei 2015 metais. Bendras būsto (individualių namų ir butų) sandorių skaičius 2016 metais išaugo 11,8 proc., t.y. 4557 vnt.

Didžiausią įtaką šiai statistikai padarė Vilniaus miestas, kuriame būsto pirkimo-pardavimo sandorių 2016 metais padaugėjo net 1195 vnt., ir tai sudarė 26 proc. viso būsto pirkimo-pardavimo sandorių prieaugio Lietuvoje minėtais metais. Būsto rinkos dydžiu ir aktyvumu Vilnius akivaizdžiai lenkia bei tolsta nuo kitų Lietuvos regionų.

Skaityti daugiau „NT RINKOS APŽVALGA – SKIRTINGŲ GREIČIŲ LIETUVOS BŪSTO RINKA“