15min.lt rašo: „Konkursas „Už darnią plėtrą“: to paties kvartalo Pilaitėje vienodi namai skirtingai moka už šildymą“

karaliauciaus-slenis-projekto-vizualizacija2

Konkurse „Už darnią plėtrą“ dalyvauja Vilniaus mikrorajone Pilaitėje plėtojamas kvartalas „Karaliaučiaus slėnis“, 1,5 ha ploto teritorijoje pradėtas statyti dar 2015 metų pradžioje. 52 kotedžų kvartalas ypatingas tuo, kad jame yra pastatyta trijų skirtingų energinių klasių namai, nors iš pirmo žvilgsnio jie atrodo vienodi.

Šiuo metu kvartale – 52 kotedžai, kurių statybos kainavo 4,5 mln. eurų. Projektą plėtojanti nekilnojamojo turto bendrovė „Citus Construction“ teigia siekianti pirmųjų netoli Gilužio ežero pastatytų kotedžų įvertinimo. Bendrovės direktorius Mindaugas Vanagas teigia, kad projektas orientuotas į jaunus žmones ir šeimas, kurios nori gyventi mieste, kur sukurta tinkama infrastruktūra, bet ir kartu turėti nuosavą erdvę lauke. „Mūsų įmonė ne vienerius metus yra rinkoje, o „Karaliaučiaus slėnis“ – mūsų vizitinė kortelė. Projekto sėkmę įrodo, kad jau vystomi 4-7 šio projekto etapai, o 160 šeimų pasirinko mūsų kvartalą“, – teigė M.Vanagas.

Visi kotedžai vienodo dydžio – 110 kv. m ploto, tačiau skirtingų energinių klasių – B, A ir A+. Juose įrengtas geoterminis šildymas, rekuperacijos sistema. „Reikėjo statyti ne žemesnės kaip B energinės klasės namus, bet mes orientuojamės į kokybiškesnius namus. Mes jau buvome statę A klasės namus. Dėl to nusprendėme, kad didžioji dalis namų bus B klasės ir šiek tiek A. Pradėjus pardavimus, žmonės rinkosi A klasę, tad nusprendėme, kad reikia didinti A klasės butų skaičių. Pavyzdžiui, šiandien mes statome tik A arba A+ klasės namus“, – sakė M.Vanagas.

Plačiau: http://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/konkursas-uz-darnia-pletra-to-paties-kvartalo-pilaiteje-vienodi-namai-skirtingai-moka-uz-sildyma-973-689161